9 Maddede Fabrika Kapısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Redüktörlü Motor
  Kalitesi kanıtlanmış motorlara sahip olan bu kapı motorlarının açılma hızı kolay ayarlanabilir ve birtakım değişkenlere sahip olmalıdır.
 2. Gövde Profili Kalınlığı 
  Çalışma performansı ve duvara sabitleme sistemi için gövde profili gibi gövde kapağının da kalınlığı yeterli düzeyde olmalıdır. Çünkü bakım yapılırken en çok bu kapak çıkartılır ve eğer yeteri kadar kalın değilse, gövde kapakları çöpe dönüşebilir.
 3. Tekerlek grubu
  Kapı kanatlarının monte edildiği hareketli tekerlek grupları elemanları, galvanize çelik saçtan üretilmelidir. Tekerlek gruplarının yüzeyi ise polisajlı olmalıdır. Hareketli tekerlek grubu şaseden bağımsız, gerektiğinde sökülüp değiştirilebilen ve şase ile balık sırtı ray profili arasında vibrasyon lastiği içeren alüminyum balık sırtı ray üzerinde hareket etmelidir. Böylelikle vibrasyon ve gürültüyü minimuma indirerek konforlu ve sessiz çalışmayı sağlayabilirsiniz.
 4. Elektronik ünite
  Fabrika kapılarının montajı sırasında kapı kendi kendini denetleyebilmeli ve öğrenebilmelidir. Fabrika kapılarının çalışma modları kumanda paneli ile gerçekleştirilebilmelidir (manuel, otomatik, tek yön, kısmi açılma, kilitli, açık bekletme). Fabrika Kapılarının çalışma prensibi değiştirilebilmeli bunun yanı sıra fabrika kapılarının açılma/kapanma/duraklama hızı ayarlanabilmelidir.
 5. Hareket Sensörleri
  Hareket sensörleri aktif mikrodalga yöntemi ile çalışır. Aktif mikrodalga sensörler sadece hareketi algılar; istenmeyen durumlarda kapının kendiliğinden açılıp kapanması gibi bir sorun ortaya çıkartmaz.
 6. Kanat profilleri
  Fabrika kapı kanatlarının kapanma yüzeylerinde mutlaka “öpüşme fitilleri” dediğimiz fitil sistemi olmalıdır. Bu şekilde kapı kanat profilleri zarar görmez ve ısı yalıtımı sağlanır. Ayrıca estetik olarak da güzel gözükür. Fabrika Kapı kanatlarının iç (duvar yönündeki) kısmına da mutlaka fitil yerleştirilmelidir. Bu şekilde binaya toz girmesi önlenir ve ısı yalıtımına katkı sağlanır. Çok soğuk havalarda kapı kanadının üstü açık kalırsa, kapı elektroniği bundan zarar görebilir ve kullanım dışı kalabilir. Bu sebeple fabrika kapı kanadının üst kısmı kapalı olmalıdır. Çok rastlanılan bozuk veya düzgün olmayan zeminler için kapı kanatlarının alt kısmı fırçalı olmalıdır. Bu şekilde belirli oranda hava sızdırmazlık da sağlar. Bütün bunlarla birlikte montaj kolaylığı için kapı kanatlarının çıtasız olması ve silikon gerektirmeyen profil sistemi tercih edilmelidir. 
 7. Elektromekanik kilitler
  Yana kayar fotoselli kapıların elektromekanik kilitleme sistemi iki kanadı birbirine kilitleyen ‘Kanat Kilitleme’; tek kanadı kilitleyen ‘Hareket Kilitlemesi’; direkt olarak motoru kilitleyen ‘Motordan Kilitleme’ olmak üzere 3 ana modifikasyonda olur; daha fazla güvenlik için kanat kilitleme tercih edilmelidir.
 8.  Satış sonrası hizmetler
  Kullanım yoğunluğuna göre performans gösteren fabrika kapıları mutlaka bakım gerektirir. Satış sonrası hizmetleriyle ilgili güvence verebilecek firmalardan tedarik edilmelidir.
 9. Fiyat-kalite orantısı hakkında
  Optimum fiyatlarla maksimum kaliteyi sunan fabrika kapısı üreticileri tercih edilmelidir.

Tüm gayretimiz müşterilerimize azami kaliteyi, güvenliği, konforu ve estetiği asgari maliyetle sunabilmektir. Bu yüzden ürünlerimize uzun garanti süreleri veriyor istek üzere örnek bakım hizmetimiz ile ürünlerin her zaman ilk günkü gibi kalması ve uzun yıllar sorunsuz çalışmasını sağlıyoruz.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.