Fabrika kapısı, bir fabrikayı çevreleyen ve işletmeye giriş çıkışları kontrol etmek için tasarlanmış kapıdır. Fabrika kapıları genellikle büyük, sağlam ve dayanıklıdır. Bu durum; kullanılan ağır makinelerin, malzemelerin ve ürünlerin taşınması için yükleme araçlarının içeriye girmesine izin verecek boyutlarda olması açısından önemlidir.

Fabrika kapıları, açılma yöntemine göre farklı türlere ayrılırlar. Bazıları manuel olarak açılırken bazıları da otomatik olarak açılır. Otomatik kapılar; uzaktan kumanda, otomatik sensörler, dokunmatik paneller veya kartlarla açılabilir. Ayrıca; hava perdeleri, yangın alarm sistemleri, müşterek kullanımı kolaylaştırmak için yaya kapıları ve güvenlik sistemleri gibi ek özellikler de eklenebilir. Fabrika kapıları, çoğu kez bir kapı olarak değil bir bariyer olarak da işlev görür.

İhtiyaca uygun ve modern tasarımlı FGİ fabrika kapıları, işletmelere güvenlik, verimlilik ve estetik yönden birçok avantaj sunar. Güvenlik açısından fabrika kapıları, hırsızlık, vandalizm ve işletme içinde ve dışında iş kazaları risklerini en aza indirebilir. Verimlilik açısından, yüksek hızlı kapılar işletmelerin giriş-çıkış işlemlerini hızlandırabilir ve zaman kaybını en aza indirebilir. Ayrıca, görsel olarak iyi tasarlanmış bir kapı, işletmeye profesyonel bir görünüm sağlayarak ve marka itibarının artmasına yardımcı olur. Fabrika kapıları, son zamanlarda sıklıkla talep edilen, depolarında giriş-çıkışlarında çözüm olabilecek en prestijli yöntem. Fabrika ve depolarda, giriş çıkışları kontrol amaçlı, depo güvenliğini arttırma amaçlı, enerji tasarrufunu sağlama ve ısı kaybını önlemek için tercih edilir. Fabrika ve depo kapıları, en iyi şekilde ısı kaybını önlemesinin yanı sıra bir de çok önemli bir hijyen faktörüdür. Bu kapılar switchli kumanda ve manuel bir şekilde kolayca aç kapa yapılabilir. Uzun ömürlü, güçlü ve sağlam panelleri ile uzunca bir süre size hizmet eder. Hem dış hem iç depo kapısı olarak inşa edilen bu kapılar her tip nakliye aracı için uygundur. PVC panelli ya da alüminyum, pencereli ya da penceresiz olarak istek doğrultusunda ve istenilen renk şeklinde imalatı yapılmaktadır.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.