Yükleme alanları ile yükleme araçları arasındaki sevkiyat akışını kolaylaştıran yükleme rampaları  FGİ mekanik yükleme rampaları ve FGİ hidrolik yükleme rampaları olmak üzere ikiye ayrılır. Bu yazımızda kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan hidrolik yükleme rampalarının işletmeniz için sağladığı başlıca 4 faydaya değineceğiz.

1) KOLAY KULLANILABİLİR OLMASI 

FGİ Hidrolik yükleme rampaları adını yükseklik ayarı için kullanılan pistonlardan almaktadır. Yükseklik ayarı mekanik olarak değil de hidrolik olarak yapılması firmanız için en önemli özelliklerden sadece bir tanesidir. Farklı özellikleri ile size çeşitli kolaylıklar sağlayarak işlerinizin sorunsuz bir şekilde temin edilmesini sağlar. Kullanım kolaylıkları sayesinde kamyon ve zeminleri ile rampalar arasındaki farkı tam olarak dengeleyen, yükleme ve boşaltma sırasında size maksimum hareket sağlayarak kolay bir şekilde istediğiniz çözümleri sunmaktadır. Bulundurduğu Novo ı-vision kontrol panelleri ile kolaylıkla kontrol edilebilir. 3 farklı hidrolik rampa çeşidinin bulunması ihtiyacınıza uygun bir şekilde kişiselleştirilmesi firmanız ve çalışanlarınıza kolaylıklar sağlamaktadır. Kolay kullanım için diğer bir etken ise; hidrolik ve elektrik uyumudur. Araca göre kendisini otomatik ayarlayarak sizi herhangi bir işlem yapmaktan kurtarır, sizde kolay kullanımın sağladığı avantajlar sayesinde işinize odaklanır ve üst düzey enerji harcamak zorunda kalmazsınız. 

2) ZAMAN TASARRUFU SAĞLAMASI

FGİ Hidrolik rampa çeşitlerinden olan, Teleskobik Lipli Hidrolik Yükleme Rampaları; yükleme ve boşaltma işlemlerinde iş kazası riskini minimuma indirmesinden dolayı zaman konusunda kazanç sağlamaktadır. Z- çerçeve, NovoDock L530 hızlı montaj sağlayarak zamandan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Bu durum sayesinde farklı işlerinize daha kolay yönelebilirsiniz. NovoDock P1320 ve P1330i çelik çerçeve sayesinde binanın önüne kurulmasına imkan verir ve yükleme alanı için bir temel oluşturur. Bu durum, basit bir şekilde binanın önüne yerleştirilmesinden dolayı zaman konusunda büyük ölçülerde tasarrufu sağlamaktadır.

3) ENERJİ TASARRUFU SAĞLAMASI 

Enerji tasarrufu firmalar için vazgeçilmez bir durumdur. Enerjimizi doğru makine üzerinde harcamak firmanızın geleceği açısından en doğru karardır. Teleskopik Hidrolik Yükleme Rampaları NovoDock L530, %70’e varan enerji tasarrufu sağlayarak en kolay ve en verimli işlemi gerçekleştirirsiniz.

4) MAKSİMUM GÜVENLİK SAĞLAR

FGİ Hidrolik Yükleme Rampaları ile yükleme ve boşaltma işlemlerini maksimum güvenlikte gerçekleştirebilirsiniz. İş kazalarını en aza indirerek hem enerji hem de zamandan tasarruf ile her açıdan çalışmalarınıza güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz . Ürünlerin iletilmesi için istisnai düzeyde güvenliğe ulaşılmış ve ekipman hasarları ya da yaralanmalar önlenmiş olur. Bakım işlemleri, işlevselliğin sağlanması açısından kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bükülü bir katlanır dil, malzemeleri işleme almakta kullanılan ekipmanın “kaymasını” engeller. Size hangi sistemin daha uygun olduğu konusunda bize danışmanız daha hızlı çözüme kavuşturacaktır.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.