FGİ Mekanik Yükleme Rampaları ve FGİ Hidrolik Yükleme Rampaları Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Mekanik yükleme rampaları ve hidrolik yükleme rampaları özellikleri ve uygulandığı sahalar yönünden birbirinden farklıdır. Bu bağlamda firmamız tarafından her iki rampa yükleme modeli de garanti kapsamında satışa sunulmaktadır. Mekanik yükleme rampaları veya diğer adıyla mekanik yükleme köprüleri, özellikle aynı ebada sahip olan araç modelleri açısından kullanılan açık rampalar arasındaki en uygun rampalardır.

Raylı sistem içerisinden mekanik yükleme rampalarımızı pratik bir şekilde kaldırarak platformlarınızdaki ürünleri dilediğiniz zeminlerde yükleyip boşaltabilirsiniz.

Mekanik Yükleme Rampalarımızın Özellikleri

Mekanik yükleme rampalarımızda; özellikle paslanma riskine karşın, parçaları paslanmaz özelliğe sahip olan sıcak daldırma galvanizden üretilmektedir. Özel alüminyum daldırmadan oluşan lip (dil) bölümü ise olası kaymaların önlenmesi açısından fayda sağlıyor. Aynı zamanda araçla yükleme merkezi arasında yumuşak bir köprü oluşturmaktadır.  Mekanik yükleme rampalarımız genel kabul görmüş standartlarda ve yüksek kalitede üretilmektedir.  
Ürünlerimize uzun garanti süreleri vermekteyiz. Mekanik yükleme rampalarımız kolay kullanıma sahip olduğundan işletmelerin tüm lojistik süreçlerine yardımcı olmakta,  yüklerin pratik bir şekilde yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamaktadır.

Hidrolik Yükleme Rampalarımızın Özellikleri

Mekanik yükleme rampalarımızda olduğu gibi hidrolik yükleme rampalarımız da birçok firma tarafından tercih edilmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere hidrolik sisteme sahip olan hidrolik yükleme rampalarımız pratik bir kullanıma sahiptir. Yüksek kalite standartlarına sahip olan bu profesyonel rampa modellerimiz depo, antrepo ve diğer endüstriyel sahalarda tercih ediliyor. 


Hidrolik yükleme rampalarımız özel hidrolik pompası üzerinden işlev görmektedir. Yüksek ağırlık taşıma potansiyeli sayesinde dikkat çekiyor. Hidrolik yükleme rampalarımız kullanılmadığı takdirde de kapatılarak zeminle eşdeğer seviyeye indirilebiliyor. Bu bağlamda olası kazaların önüne geçilebiliyor.

Green Plus paketi sayesinde %70’ e varan enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Mekanik Yükleme Rampalarımızla Hidrolik Yükleme Rampalarımızın Arasında Bulunan Farklılıklar

FGİ mekanik yükleme rampaları doğrudan beton zemin içerisinden uygulanarak minimum düzeyde yer kaplar. Bu rampa modelimiz hidrolik malzemeler ile de kusursuz bir şekilde bütünleşebilir. Mekanik yükleme rampalarımız yükleme ve boşaltma eylemi gerçekleştirilen tüm sektörlerde kolayca uygulanabilir. Pratik bir işleyişe sahip olduğundan kullanım açısından da kolaylık sağlar.   
Mekanik yükleme rampalarımız ergonomik bir dizayna sahiptir. Bu bakımdan da uygulandığı zeminle bütünleşebilir. Hidrolik yükleme rampalarımız ise özellikle depo ve antrepo gibi alanlarında tercih ediliyor. Hidrolik mekanizması sayesinde yükleme ve boşaltma işleminin sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Hidrolik yükleme rampalarımız profesyonel rampa modellerimiz arasında yer alıyor. Yüksek performansı ve dayanıklılığı ile firmalar tarafından beğeni kazanıyor.

Mekanik Yükleme Rampalarımız ve Hidrolik Yükleme Rampalarımızın Avantajları

Her iki yükleme rampamız da maksimum düzeyde dayanıklıdır. FGİ yetkili bakım ve servis işlemleri uygulandığı takdirde kalitesini uzun yıllar boyunca devam ettirebilir. Mekanik yükleme rampalarımız ve hidrolik yükleme rampalarımız ekonomik fiyat tarifeli ve maliyet avantajlıdır. Her iki rampa türümüz de Mekanik ve hidrolik yükleme rampalarımız ihtiyaca göre kişiselleştirilebilir. Yüksek teknolojiye sahip, Green Plus paketleri sayesinde %70’ e varan enerji tasarrufu sağlar. Kaliteli ve güvenilir mekanik ve hidrolik yükleme rampası satın almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.