Poliüretandan üretilmiş sandviç panellerden oluşan seksiyonel kapılar fabrikanız için orta hız seviyeleri gerektiren, dış ortamlarla izolasyon sağlayan en uygun endüstriyel kapı ve yükleme teknolojisi ürünleridir. Seksiyonel kapılar dikey yönlü (aşağı-yukarı) hareket ederek, fabrika kapısının dışına doğru değil fabrika tavanın altına doğru açıldığından alandan tasarruf eder. Seksiyonel kapılar birçok yönden kişiselleştirilebilir olduklarından fabrikanızın/evinizin mimarisini bozmadan zevke göre uygulanabilir. Yükleme teknolojisi ürünleri ile entegre kullanılabilirler. Kapıların dört tarafı esnek kauçuk fitil ile doldurulduğundan, maksimum sızdırmazlık sağlar ve uygulama alanını dış etkenlere karşı korur.

Genellikle ticari ve endüstriyel kullanım alanları için tasarlanan bu kapılar, yapı olarak oldukça sağlamdırlar. FGİ seksiyonel kapılar hem sağlamlıkları hem de enerji tasarruflu olduklarından çevre dostu özelliğine sahiptiler.

Seksiyonel kapıların çalışma sistemi manuel ve otomatik kontrol edilebilir. Otomatik seksiyonel kapı uzaktan kumandalı sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Büyük ve orta ölçekli firmalar tarafından kullanılmaktadır. Oldukça pratik bir işleyişi sahip olduğundan işletmeler açısından avantajlıdır. Manuel seksiyonel kapı ise el ile açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Orta ve küçük ölçekli seksiyonel kapı birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır. Diğer kapı türlerine göre daha az yer kaplayan seksiyonel kapılar, dikey açılabildikleri için çalışma alanında kontrolün daha fazla olmasını sağlarlar.

Firmalara ait olan depo bölümünde, özel mülklerde, garaj bölümünde, konut alanlarında, otopark sahalarında, üretim ve dağıtım yapılan alanlarda, otomobil galeri firmalarında, oto yıkama firmalarında, fuar ve gösteri alanlarında, alışveriş merkezlerinde ve ofislerde tercih edilmektedir.

FGİ seksiyonel kapılar, her firmanın kendi ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre tasarlanıp üretilebilir.

Seksiyonel kapı paneli iki tarafı da çelik sac ile kuşatılmış ortası poliüretan yüklü bir üründür. Panelin kalınlığı markadan markaya değişkenlik gösterebilir. Ayrıca endüstriyel seksiyonel kapılar, güvenlik seviyelerinin yüksek olmasıyla da bilinir. Çarpışma durumunda kendiliğinden durması için çoğu kapının özel emniyet mekanizmaları vardır. Kapının montajının iyi olması için de başlangıçta ürünün doğru temin edilmesi çok önemlidir. Kısa sürede montajı tamamlanabilen seksiyonel kapılar, uygun bakım ve servis hizmeti ile uzun yıllar performansını devam ettirebilir.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.