Yangın hiç beklemediğiniz yerden ansızın çıkma ihtimali yüksek bir olaydır. Yangın esnasında, ne yapacağınızı bilemez kaçmak için çırpınırsınız. Panik yüzünden düşünme yeteneğinizi bile kaybetme ihtimaliniz çok yüksektir. Mekan içerisinde sizi kendinize getirecek şeyleri görmek bazen imkansız olabilir. FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar yangının zararlarını en aza indirirken sizi de panik anında ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir. FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar, ortamın sıcaklığı 74°C ulaştığında yangın kapısı kapanarak alev ve dumanın yayılmasını önler. Yangın çıkan ortamla ilişkiyi keserek insan ve bina güvenliğini sağlar.

Standart ölçülerde ve özelliklerde ürettiğimiz FGİ yangın dayanımlı kapılarımızı proje taleplerine göre farklı ebat, özellik ve aksesuarlar kullanarak da  üretebiliriz. Can ve mal güvenliğiniz her zaman emin ellerde!

Alışveriş Merkezlerinde Yangın Dayanımlı Kapı Kullanımı

Yangın güvenliği AVM’ler gibi çok sayıda insanın bulunduğu kapalı mekanlarda, ortamı kontrol etmek tehlikeli ve zor bir durumdur. İnsanlar güvenli bir yer olduğunu düşünerek rahat bir şekilde aileleriyle, arkadaşlarıyla ve çocuklarıyla alışveriş yapmak ya da sadece gezmek için geldiği bir yerde böyle olumsuzluklar ile karşılaşacağını düşünmez hatta aklının ucundan bile geçirmez. FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar; AVM içerisinde daha modern görünüş ve üst düzey koruma sağlar, temas noktalarını azaltarak bakteri transferini kontrol etmeye yardımcı olur. Ayrıca kokunun ayrışmasını sağlayarak kapalı alanlarda havasız bir ortamın oluşmasını engeller.

Okullarda Yangın Dayanımlı Kapı Kullanımı

Okullar; öğrenciler, öğretmenler ve diğer görevliler ile birlikte oldukça kalabalık ortamlardır. Olası bir yangın durumunda öncelik, panik yapılmadan okulun tahliye edilmesidir.  FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar, yangın çıktığı anda okulu boşaltmak ve herkesi güvenceye almak için gereken zamanı size sağlayacaktır. Yeterli sağlamlığa sahip yangın dayanımlı kapılar, yangın anında öğrencilerin paniğe kapılmasının engelleyerek daha çok hasar almanızın önüne geçebilir. Unutmamak gerekiyor ki okulda bulunan öğrenci ve öğretmenler emanet sayılmaktadır. Bu nedenle olası yangın durumlarına karşı maksimum can güvenliği için en iyi yangın dayanımlı kapıları üretmekteyiz.

Sinema ve Tiyatrolarda Yangın Dayanımlı Kapı Kullanımı

Sinema ve tiyatrolar da kalabalık ortamlar olması sebebiyle en az AVM’ler kadar tehlikelidir. Bu tip ortamlar yangının çıkma olasılığını yükseltirken aynı zamanda yayılma hızının artmasına da sebep olur. FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar, her geçen gün daha fazla ihtiyaç haline gelmektedir. Büyüyen AVM’ler, genişleyen okullar, sinema ve tiyatrolar bu duruma en çok etki eden sebeplerdendir. FGİ Yangın Dayanımlı Kapılar; mekanın büyüklüğü, insan kapasitesi, kapının yangına ne kadar dayanması gerektiği hesaplanarak üretilir. http://www.fgi.com.tr/urun/#yangin-dayanimli-kapilar

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.