Yangının, hiç beklemediğiniz yerden ansızın çıkma ihtimali çok yüksek bir olaydır. O an da ne yapacağınızı bilemez, kaçmak için çırpınırsınız. O durumdayken panik yüzünden düşünme yeteneğinizi bile kaybetme ihtimaliniz çok yüksektir. Mekan içerisinde sizi kendinize getirecek bir şey görmek bazen imkansız olabilir. Ama FGİ Yangın Kapıları, gördüğünüz anda ne yapmanız gerektiğini aklınıza getirir ve düşünmeye başlamanızı sağlar. Panik anında konuşamayabilirsiniz, düşünemeyebilirsiniz FGİ Yangın Kapıları yangının zararlarını en aza indirirken size panik anında ne yapmanız gerektiği konusunda yönlendirecektir. Sizin için her şeyi düşünen bir sistem FGİ Yangın Kapıları, ortamın sıcaklığı 74°C ulaştığında yangın kapısı kapanarak alev ve dumanın yayılmasını önler. Yangın çıkan ortamla ilişkiyi keserek insan ve binan güvenliğini sağlar.

Standart ölçülerde ve özelliklerde ürettiğimiz FGİ Yangın Kapılarımızı isteğe bağlı olarak ebat, özellik ve aksesuarlarda üretebiliriz. Can ve mal güvenliğiniz her zaman emin ellerde!

Alışveriş Merkezlerinde Yangın Kapısı Kullanımı:

Yangın güvenliği AVM’ler gibi çok sayıda insanın bulunduğu kapalı mekanlarda kontrol etme işlevi tehlikeli ve zor bir durumdur. İnsanlar güvenli bir yer olduğunu düşünerek rahat bir şekilde aileleriyle, arkadaşlarıyla ve çocuklarıyla alışveriş yapmak ya da sadece gezmek için geldiği bir yerde böyle olumsuzluklar ile karşılaşacağını düşünmez hatta aklının ucundan bile geçirmez. FGİ Yangın Kapıları; AVM içerisinde daha modern görünüş ve üst düzey koruma sağlar, temas noktalarını azaltarak bakteri transferini kontrol etmeye yardımcı olur. Ayrıca kokunun ayrışmasını sağlayarak kapalı alanlarda havasız bir ortamın oluşmasını engeller.

Okullarda Yangın Kapısı Kullanımı:

Okullar; öğrenciler, öğretmenler ve diğer görevliler ile birlikte oldukça kalabalık ortamlardır. Olası bir yangın durumunda öncelikle panik yapılmadan okulun tahliye edilmesi gerekir. Çocuğunu eğitimi için okulda gönderdiğiniz için hiç kimsenin aklından yangın felaketinin ortasında bulmak geçmeyecektir. Bu durum hem can kayıplarına neden olurken hem de okulunuzun imajını zedeleyecek bir durumdur. FGİ Yangın Kapıları, yangın çıktığı anda okulu boşaltmak ve herkesi güvenceye almak için gereken zamanı size sağlayacaktır. Yeterli sağlamlığa sahip yangın kapıları, yangın anında öğrencilerin paniğe kapılmasının önüne geçerek, daha çok hasar almanızın önüne geçebilir. Unutmamak gerekiyor ki okulda bulunan öğrenci ve öğretmenler emanet sayılmaktadır. Bu nedenle onların can güvenliği olası yangın durumlarına karşı en iyi yangın kapıları firmamız tarafından üretilmektedir.

Sinema ve Tiyatrolarda Yangın Kapısı Kullanımı:

Sinema ve tiyatrolarda en az AVM’ler kadar tehlikelidir. Kalabalık ortamlar olması yangının çıkma olasılığını yükseltirken aynı zamanda yayılma hızının artmasını da sebep olur. Bulunduğumuz her ortamda canınız bize emanettir. FGİ Yangın Kapıları, her geçen gün daha fazla ihtiyaç haline geliyor. Büyüyen AVM’ler, genişleyen okullar, sinema ve tiyatrolar bu duruma en çok etki eden sebeplerdendir. FGİ, ürünlerini yangın sırasında mekanın büyüklüğü, kalabalık olması, yangın kapısının yangına kaç dakika dayanabileceği hesaplanarak üretilir.

Sosyal Medya

Bizleri yakından takip edebilirsiniz.